گاو شیرده امریکا مقابل بیروت شیر شد!

 175 روز قبل
عربستان در مقابل فحاشی‌های ترامپ که مدام سعودی‌ها را «گاو شیرده» خطاب می‌کرد، لب نمی‌جنباند و با روانه کردن میلیارد‌ها دلار به کاخ سفید این حقارت‌ها را به جان می‌خرید، اما این گاو نحیف در برابر انتقاد وزیر لبنانی نسبت به جنایت‌های ائتلاف سعودی در یمن تاب نیاورده و سفیر بیروت را از ریاض اخراج کرده و سفیر خود را فراخوانده است؛ اقدامی که روابط دیپلماتیک ریاض- بیروت را متشنج‌تر از قبل کرده است.

آخرین اخبارهای بین و المللی

خبر آنلاین  174 روز قبل
امیر عبداللهیان، وزیر امورخارجه، طی حکمی رضا نجفی را به عنوان معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه منصوب کرد.
خبرگزاری مهر  174 روز قبل
رئیس جمهوری عراق به تحولات امنیتی این کشور از جمله کشته شدن دو نیروی پیشمرگه و نیز حمله به نیروهای امنیتی عراق در دیالی واکنش نشان داد.
تسنیم  174 روز قبل
همزمان با آغاز مانور ارتش رژیم صهیونیستی و شبیه سازی درگیری در چند جبهه، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) چند موشک آزمایشی شلیک کرد.
خبرنگاران جوان  174 روز قبل
رئیس پلیس راهور ناجا گفت:سیستم نوبت دهی اینترنتی از برج ۹ تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نوبت به مردم داده است.
خبر آنلاین  174 روز قبل
وزیر امور خارجه در دیدار دبیر امور مناطق آزاد، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی با دیگر کشورها در صدد تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستیم.
خبرگزاری مهر  174 روز قبل
در جریان تظاهرات سودان برای مخالفت با کودتای نظامی براثر شلیک گلوله نظامیان سودان سه نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند.
تسنیم  174 روز قبل
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل اعلام کرد که استاندار جدید خراسان رضوی برای بازدید میدانی و دیدار با مقامات دولت سرپرست طالبان عازم افغانستان شد.
خبر آنلاین  174 روز قبل
رادیو بین المللی چین نوشت: وب سایت آمریکایی «فارن افرز» در مقاله اخیر خود با عنوان «آمریکا در حال تبدیل آسیا به انبار باروت است»، نوشت دولت آمریکا با اعزام نیروها و تجهیزات نظامی بیشتر به آسیا و تشویق متحدان واشنگتن به گسترش زرادخانه هایشان، بیش از حد در حال جنگ طلبی و نظامی گری است؛ طبق این مقاله، رویکرد آسیایی دولت آمریکا در حال تشدید تنش های آسیاست و باعث می شود که یک درگیری قابل اجتناب با خطراتی فزاینده مواجه گردد.
تسنیم  174 روز قبل
به گفته یک مقام روس، برزیل همچنان به خرید تجهیزات و تسلیحات نظامی روسی علاقه‌مند است و مذاکرات دوجانبه درباره امکان خرید سامانه‌های موشکی و توپی "پانسیر-سی1" از سر گرفته شده است.
جوان آنلاین  174 روز قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ادعاهای درج شده در گزارش آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا درباره خاستگاه ویروس کرونا را رد کرد و آن‌ها را سیاسی و نادرست دانست.
خبر آنلاین  174 روز قبل
لحظه سلام نظامی بایدن به اردوغان در حاشیه اجلاس سران بیست در رم ایتالیا را ببینید. منبع: آخرین خبر
عصر ایران  174 روز قبل
بلوک گروه 20 که شامل کشورهایی مانند برزیل، چین، هند، آلمان و آمریکا می شود، حدود 80 درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان را تولید می‌کنند.
تابناک  174 روز قبل
رحمت‌الله نبیل، رئیس امنیت ملی دولت اشرف غنی در توییتی مدعی شد که رئیس‌جمهور سابق افغانستان درصدد کسب تابعیت لبنان است.
خبرگزاری مهر  174 روز قبل
مواضع عربستان و دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس در قبال لبنان یادآور محاصره قطر در سال ۲۰۱۷ بوده و یک اقدام راهبردی و حساب شده است و نباید آن را اقدامی تاکتیکی دانست.
تسنیم  174 روز قبل
وزیران امور خارجه روسیه و فرانسه در حاشیه نشست سران گروه 20 در رم درخصوص توسعه روابط دوجانبه و همچنین وضعیت کنونی پیرامون برجام و روند اوضاع در مناطق جنوب شرقی اوکراین مذاکره و تبادل نظر کردند.